Linų g. 6

I-asis pasiūlymas
Pagr. informacija

"Kauno savivaldybės administracijos direktoriui V. Šiliauskui

UAB RA studijos projektuotojui V. Jočiui

Pastabos ir pasiūlymai daugiabučio namo rekonstravimo projektui Linų g. 6, Kauno mieste, projektiniams pasiūlymams

2020-09-23

Pastabos

  1. Daugiabučio namo Linų g. 6 projektinis pasiūlymas nedera su unikalia 20 a. pradžios Žemųjų Šančių žemaaukštės medinės architektūros stilistika ir nekuria harmoningo santykio su aplinka nei tūriu, nei proporcijomis, nei stilistika, nei medžiagomis. Projekto pasiūlymai neatsižvelgia į šalia esančio unikalaus objekto - šv. Jėzaus širdies (Šančių) bažnyčios – kaimynystę ir neparodo vizualinio santynio su ja. Planuojamo statinio aukštis yra didesnis net uţ centrinės bažnyčios navos aukštį, todėl iš esmės keičia urbanistinius rajono akcentus. 2. Pastato aukštis galimai dar didės, nes brėžinyje nurodytas pagrindinis įėjimas yra ţemesnis nei tai leidžia statybų reikalavimai. 3. Iš vizualinių piešinių negalima teigti, kad bus uţtikrinti insoliacijos reikalavimai, nes neparodyti gretimų namų planai. 4. Vaikų ţaidimo aikštelė yra per arti dviejų kaimyninių sklypų ribos ir per arti projektiniuose pasiūlymuose nurodytos parkavimo aikštelės. Tai parodo, kad projekte numatytas gyventojų tankumas yra per didelis esamai teritorijai. 5. Naišku, ar nuo antţeminio parkavimo iki kaimynų langų yra išlaikytas 10m atstumas. 6. Aplinkinių namų gyventojų gyvenimo kokybė pablogės, nes siauroje gatvelėje, kurioje nėra šaligatvio, padidės automobilių srautas ir parkuojamų automobilių skaičius. Naujieji gyventojai, šeimoje turintys daugiau nei vieną automobilį, parkuos juos gatvelėje, tuo sukeldami pralaidumo problemą bei didindami oro bei garso taršą. Pasiūlymai 1. Atsiţvelgti į unikalaus objekto - Šančių baţnyčios bei rajono architektūrinę aplinką ir harmoningai prie jos priderinti planuojamo namo architektūrą. 2. Sumaţinti namo aukštingumą ir gyventojų tankumą. 3. Užtikrinti gretimų namų insoliacijos reikalavimus. 4. Išlaikyti reikalavimuose numatytus atstumus tarp žaidimų aikštelės ir parkavimo vietų iki kaimyninių sklypų. 5. Nebloginti kaimyninių sklypų gyventojų gyvenimo kokybės dėl padidėjusių automobilių skaičiaus gatvėje ir uţtikrinti, kad šeimos, turinčios daugiau nei vieną automobilį, turėtų galimybę parkuotis savo sklype.

Pasiūlymai

  1. Atsižvelgti į unikalaus objekto - Šančių bažnyčios bei rajono architektūrinę aplinką ir harmoningai prie jos priderinti planuojamo namo architektūrą. 2. Sumažinti namo aukštingumą ir gyventojų tankumą. 3. Užtikrinti gretimų namų insoliacijos reikalavimus. 4. Išlaikyti reikalavimuose numatytus atstumus tarp ţaidimų aikštelės ir parkavimo vietų iki kaimyninių sklypų. 5. Nebloginti kaimyninių sklypų gyventojų gyvenimo kokybės dėl padidėjusių automobilių skaičiaus gatvėje ir uţtikrinti, kad šeimos, turinčios daugiau nei vieną automobilį, turėtų galimybę parkuotis savo sklype."

Norėdami susipažinti su Linų g. 6 projektinių pasiūlymų pristatymu spauskite šią nuorodą LINŲ G. 6 - Genius Loci (sanciubendruomene.lt)

Po viešo pristatymo įvyko du projekto vystytojo inicijuoti susitikimai su suinteresuota bendruomene. Projekto vystytojas atsižvelgė į kai kurias pastabas ir pakoregavo projektinį pasiūlymą.

Data: 2020 m. rugsėjo 23 d.

Laikas: 00:00 (EEST)

Vieta: Virtualus renginys

Organizatoriai

Ši svetainė jūsų įrenginyje išsaugo nedideles teksto rinkmenas (slapukus) tam, kad pateiktų tinkamesnį turinį arba statistikos tikslais. Jūs galite išjungti slapukų naudojimą pakeisdami savo naršyklės nustatymus. Naršydami nepakeitę naršyklės nustatymų suteikiate mums leidimą išsaugoti šią informaciją jūsų įrenginyje.

Sutinku