Europos paveldo savanorių susitikimas

Europos paveldo savanorių konferencija
Pagr. informacija

Elena Vanagaitė ir Ed Carroll Vienoje praleido labai įtemptą, bet tikrai įkvepiantį laiką. Jie buvo pakviesti atstovauti ŽŠb 2022 m. spalio 22-26 d. Europos paveldo savanorių projekto partnerių susitikime, kuris vyko Kartūzų vienuolyne Mauerbache (Austrija).

Savaitgalis buvo sutelktas į tai, kaip sukurti EHV programą jūsų kontekste. Dalyviai labai palankiai įvertino kai kurias idėjas programai Šančių mikrorajone, susijusiai su mediniais namais. Dėmesį ypatingai medienos vertei Lietuvos kultūros pavelde savo pranešime pabrėžė ir Aistė Lauzauskienė iš Lietuvos liaudies buities muziejaus.

Pirmadienio vakarą ir trečiadienį buvo surengtos ekskursijos ir tai buvo nepakartojamos akimirkos dėl svetingumo ir gido Rolando, Astridos ir Karlo. Tai buvo unikali galimybė išsamiai ištirti Mauerbach Charterhouse kartu su Mauerbach Charterhouse paminklų išsaugojimo informacijos ir mokymo centro direktore Astrid Huber-Reichl ir Karlu Stinglu, istorinių medžiagų ir tradicinių amatų technikų ekspertu. Buvome nustebinti langų restauravimo darbais ir tuo, kaip tradicinis langas – kaip ir Šančiuose – pasižymi dideliu energijos taupymu laikui bėgant nei vakuuminiai plastikiniai langai.

Svarbiausia buvo ekskursijos į Hofburgą, Vienos imperatoriškuosius rūmus, jų vidų ir stogą; ir laukiamas priėmimas viename iš buvusios imperatorės Marijos Teresės apartamentų. Taip pat buvo nuostabus pasivaikščiojimas po Vienos centrą, aplankant Šv. Stepono katedros bokštą, Palais Coburg rezidenciją ir atgal į Hoffburg paveldo departamento biure pasimėgauti gražių sumuštinių ir pyrago. Po pietų nuvykome susitikti su ugniagesių pareigūnu, kuris nuvedė mus į kai kurias svarbias valstybines patalpas, stogą ir palėpę.

Antradienį dalyvavome Europos paveldo savanorių konferencijoje „Paveldo įgūdžiai – praeitis, dabartis ir ateitis“, kurią organizavo Burghauptmannschaft Österreich ir Österreichisches Bundesdenkmalamt – Austrijos federalinė paveldo tarnyba. Pristatymų buvo daug, bet, žinoma, patiko Aistės iš Rumšiškių ir mūsų pačių Edo iš ŽSb. Konferencija baigėsi pokalbiu su jaunaisiais paveldo mylėtojais ir restauratoriais, kurie kalbėjo apie paveldo įgūdžių svarbą iš jų perspektyvos ir potencialą, iššūkius ir strategijas, kaip išsaugoti tradicinius įgūdžius ir juos pritaikyti tiek paveldo išsaugojimui, tiek tvaresniam požiūriui į mūsų sukurta aplinka.

Data: 2022 m. spalio 22 d.

Laikas: 19:44 (EEST)

Vieta: Kartause Mauerback, Austrija, Kartaeuserplatz 2 · 3001 Mauerbach, Austija

Ši svetainė jūsų įrenginyje išsaugo nedideles teksto rinkmenas (slapukus) tam, kad pateiktų tinkamesnį turinį arba statistikos tikslais. Jūs galite išjungti slapukų naudojimą pakeisdami savo naršyklės nustatymus. Naršydami nepakeitę naršyklės nustatymų suteikiate mums leidimą išsaugoti šią informaciją jūsų įrenginyje.

Sutinku