Ankstesnė Kita

KOPŪSTŲ LAUKAS

Kopūstų laukas - maždaug 13000 kv m teritorija Žemuosiuose Šančiuose, kurioje prasidėjo Šančių bendruomenės pilietinės iniciatyvos.

Kopūstų lauko teritorijos pavadinimas kildinamas iš trijų išlikusių XIX a. karinių statinių, skirtų raugintų kopūstų sandėliavimui. Nuo XIX a. pabaigos iki Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo laikų ši vieta tarnavo kariuomenės tikslams. 1993 m. teritorijoje prasidėjo nelegalus čia esančių pastatų ardymas ir „genelių“ verslas plytomis bei vietinėmis iškasenomis, kuris tęsėsi kelis dešimtmečius ir ilgainiui pavertė šią vietą dykviete ir šiukšlynu.

2014 m. metais teritoriją iš užmaršties prikėlė menininkai ir kultūros aktyvistai. Jie sukūrė tęstinį meninį projektą „Draugiška zona“ ir įtraukė žmones į pokalbių apie vietos galimybes procesą.

2015 m. valymo darbų ėmėsi naujai susiformavusi Žemųjų Šančių bendruomenė. Ji išvalė dalį teritorijos ir ėmė formuoti viešąją erdvę, įgyvendindama joje socialinius-kultūrinius renginius. Vieta atgijo ir tapo lankoma žmonių.

Subūrusi įvairių sričių profesionalus, bendruomenė sukūrė vietos atnaujinimo viziją, kuri tarnautų čia gyvenančių žmonių interesams, ir įteikė ją Kauno miesto savivaldybei.

2016 m. bendruomenės nariai susitiko su savivaldybės atstovais pokalbiui apie Kopūstų lauko panaudojimo galimybes ir pasiūlė šioje vietoje sukurti bendruomenės erdvę.

Pasaulinis miestų tinklas „United Cities and Local Goverment“, kuris atstovauja ir gina vietos ir regionų savivaldos interesus visame pasaulyje, suteikė ypatingą paminėjimą Kauno miestui už Kopūstų lauko iniciatyvą, pasižymėjusią indėliu į kultūrą ir tvarų aplinkos vystymą. kaunas-def-eng.pdf (agenda21culture.net)

2018 metais bendruomenė ėmė kurti "Kopūstų lauko" Operą.

Dailininkė: Šančiuose yra viešas šiukšlynas – ne tik buitinių, bet ir cheminių atliekų - LRT

Visioning on Vimeo

Įvykę renginiai

Kopūstų sandėlis

Pilietinės akcijos

Suteikta apsauga Kopūstų sandėliams
Plačiau
Šančių operos choras

Bendruomenės menas

Balzaminė Kalėdų tuopa 2019
Plačiau
Bendruomenės opera "Kopūstų laukas"

Bendruomenės menas

Balzaminė Kalėdų tuopa 2018
Plačiau
Plakatas. Diz. Carolina Pailhe

Bendruomenės menas

Balzaminė Kalėdų tuopa 2017
Plačiau
Vaizduotės autobusas Kopūstų lauke

Bendruomenės menas

Vaizduotės autobusas
Plačiau
balzaminė tuopa

Bendruomenės menas

Balzaminė Kalėdų tuopa 2016
Plačiau
Kopūstų lauko archivizijos

Bendruomenės menas

Kopūstų lauko archivizijos
Plačiau
Plakato diz. Daiva Zubrienė

Bendruomenės menas

Kopūstuose rasti vaikai ir muzika
Plačiau
Kopūstų lauko vizija

Pilietinės akcijos

Kopūstų lauko vizija
Plačiau

Ši svetainė jūsų įrenginyje išsaugo nedideles teksto rinkmenas (slapukus) tam, kad pateiktų tinkamesnį turinį arba statistikos tikslais. Jūs galite išjungti slapukų naudojimą pakeisdami savo naršyklės nustatymus. Naršydami nepakeitę naršyklės nustatymų suteikiate mums leidimą išsaugoti šią informaciją jūsų įrenginyje.

Sutinku