Kopūstų lauko archivizijos

Pagr. informacija


2016 m. rugsėjo 22-25 dienomis Žemųjų Šančių bendruomenė, bendradarbiaujant su Architektų sąjungos Kauno skyriumi pakvietė architektus, menininkus, miesto tyrėjus ir bendruomenės narius dalyvauti architektūros ir landšafto konkurse „Kopūstų lauko archivizijos“, kuris vyko Kaune, Kopūstų lauko teritorijoje, esančioje Žemųjų Šančių kareivinių miestelyje. Ši teritorija yra žinoma dėl iš apačios kilusių pilietinių iniciatyvų, kurios pasireiškė vietos gyventojų susitelkimu keičiant daugiau nei dvidešimt metų dykvietės statusą turėjusią teritoriją ir kuriant joje viešąją erdvę.
Konkursas buvo skirtas tiems, kurie domisi miesto viešosiomis erdvėmis ir bendradarbiavimo procesu.
Konkurso sąlygos
1. Sukurti realiai įgyvendinamą ekologiškai tvarios architektūros ir landšafto projektą.
2. Projekte atskleisti vietos 1) patogumą ir įvaizdį, 2) privažiavimą ir susisiekimą, 3) naudojimą ir veiklas, 4) socialumą.
3. Projekte numatyti dešimt veiklos zonų – priežasčių, dėl kurių žmonės norėtų būti toje vietoje. Pageidautina, kad kai kurios veiklos būtų būdingos tik šiai vietai ir aplinkiniams gyventojams.
4. Sukurti esamų statinių (trijų XIX a. arkinių sandėlių, skirtų raugintų kopūstų saugojimui) konversiją į vaikų ir suaugusiųjų neformaliam švietimui ir užimtumui skirtą centrą.
5. Sukurti vietos jungtis tarp pagrindinių rajono urbanistinių ir gamtinių taškų.
6. Remtis apklausos duomenimis, atspindinčiais vietos gyventojų poreikius.
7. Dirbti komandoje su vietos gyventojais.
Dalyviai
Projekte dalyvavo 21 dalyvis: jaunieji architektai, bendruomenės nariai ir menininkai. Buvo suformuotos keturios komandos.
Dalyviai: Otilija Staskonyte, Paulius Kliučininkas, Gediminas Kubilius, Vytenis Jakas, Vytautė Alvilaitė, Jacob Elior Berkowitz, Mindaugas Vosylius, Michail Železniak, Bezhan Kholikov, Nick Gorohov, Deividas Jankauskas, Gvidas Kraujalis, Martynas Kilius, Luiza Sevele, Raphael Pelengaris, Arvydas Venckus, Kazimieras Daunoras, Rūta Jagelavičiūtė, Karolina Undraitytė, Austėja Mačikūnaitė, Kęstutis Vaikšnoras.
Vertinimo procesas
Projektus kritiškai analizavo komisija, kurią sudarė architektai‒ekspertai Audra Kaušpedienė, Linas Tuleikis, Jurgis Rimvydas Palys.
Projektus vertino ir laimėtoją rinko vietinės bendruomenės nariai.
Rėmėjai ir partneriai
Projektas buvo Šančių kultūros šventės "Šančinės" dalimi. Rėmėjai: Lietuvos Kultūros taryba.

Projekto partneriai ‒ Architektų sąjungos Kauno skyrius ir Kauno architektūros festivalis KAFe.

Lapkričio 18 d. (penktadienį) 16 val. Kopūstų lauke (Žemieji Šančiai, prie Suomių g. 28) vyko parodos „Kopūstų lauko archivizijos“ projekto pristatymas. Parodoje buvo pristatyti keturi architektūros ir landšafto projektai skirti apleistos Šančių teritorijos atgaivinimui.

Projekto autoriai
Vita Gelūnienė ir Ed Carroll

Data: 2016 m. rugsėjo 22 d.

Laikas: 00:00 (EEST)

Vieta: Kopūstų laukas, Juozapavičiaus 21E, Kaunas

Ši svetainė jūsų įrenginyje išsaugo nedideles teksto rinkmenas (slapukus) tam, kad pateiktų tinkamesnį turinį arba statistikos tikslais. Jūs galite išjungti slapukų naudojimą pakeisdami savo naršyklės nustatymus. Naršydami nepakeitę naršyklės nustatymų suteikiate mums leidimą išsaugoti šią informaciją jūsų įrenginyje.

Sutinku