Eitynės už demokratiją Kaune „Nemuno kelias“

Pagr. informacija

Šios eitynės – tai reakcija į vieną po kitos kylančias problemas dėl dialogo nebuvimo tarp bendruomenių ir Kauno miesto savivaldybės. Gyventojai yra neįtraukiami į savo gyvenamosios aplinkos planavimo procesus, jų nuomonės yra nepaisoma, o kompetencija spręsti už save – menkinama. Aštuoniolika bendruomenių pasirašė deklaraciją dėl pilnavertiško dalyvavimo priimant Kauno miesto plėtros sprendimus ir įteikė ją Kauno miesto merui, tačiau iki šiol atsako į ją negavo.

Pastarųjų mėnesių įvykiai parodė, kad Kauno vadovai autokratiškai priiminėja sprendimus tarnaujančius ne visuomenės, o privataus verslo interesams. Neatsakingas miesto planavimas skaudžiai palietė daugelį rajonų ir paskatino Kauno bendruomenes vis garsiau kalbėti apie problemas, kurios rodo iškilusį pavojų demokratijai. Todėl kviečiame visus susirūpinusius dėl savo miesto kauniečius jungtis į eitynes už demokratiją ir kartu pareikšti savo teisę į vietos savivaldą.

Eitynės vyks Šančių dviračių take, kuriame balandžio pabaigoje įvyko bendruomenės pasipriešinimo naujai gatvei akcija “Nemuno kelias”.

Eitynėse dalyvaus tarptautinis samba grupių tinklas Rythms of Resistance, kuris kūrybinėmis protesto formomis kovoja su socialinėmis, politinėmis ir ekologinėmis problemomis visame pasaulyje. Šį kartą samba tinklas ROR solidarizuojasi su Kauno aktyvistais ir atvyksta kartu su mumis būgnų ritmu pasakyti „ne“ dominavimui, išnaudojimui, diskriminacijai ir priespaudai.

Pradžia – prie Šančių mokyklos, Vokiečių g. 164.

Skaitykite daugiau: https://www.gyvasmiskas.lt/nemuno-kelias-kviecia-bendruomenes-i-eitynes-uz-demokratija-ir-teise-i-savivalda-2019-07-29-18-val-sanciuose/?fbclid=IwAR3kfISqufBMU3qBCCoyC5iu8LVgRkSu6EBNyeU50UMfXhNBs1qDIe_8K8U

Eitynės "Nemuno kelias" | Facebook

Kaune – prieš valdžią nukreiptos eitynės už demokratiją: su būgnais ir provokuojančia apranga | 15min.lt

Palei Nemuną nusidriekė Kauno valdžia nepatenkintų aktyvistų eisena – Kas vyksta Kaune

Šančių bendruomenė surengė pasipriešinimo naujai gatvei akciją | KaunoDiena.lt

Spalvingos eitynės, būgnų tratinimas ir kitos linksmybės Šančiuose (lrytas.lt)

Data: 2019 m. liepos 29 d.

Laikas: 18:00 (EEST)

Vieta: Dviračių takas prie Nemuno, Šančiai

Organizatoriai

Vaizdo įrašas

Ši svetainė jūsų įrenginyje išsaugo nedideles teksto rinkmenas (slapukus) tam, kad pateiktų tinkamesnį turinį arba statistikos tikslais. Jūs galite išjungti slapukų naudojimą pakeisdami savo naršyklės nustatymus. Naršydami nepakeitę naršyklės nustatymų suteikiate mums leidimą išsaugoti šią informaciją jūsų įrenginyje.

Sutinku