Nemuno krantinės gatvės projektas atidėtas

G. Barčauskas
Pagr. informacija

Spalio 6 d. Šančių bendruomenei ir visam Kaunui išaušo istorinė diena: pirmą kartą Kauno savivaldybės administracija garsiai pripažino, kad Nemuno krantinės gatvės projektas (aka Nemuno kelias) Šančiuose negali būti vykdomas be bendruomenės pritarimo! Savivaldybės atstovai pabrėžė, kad gatvė Nemuno krantinėje nebus projektuojama.

Vakar Šančių bendruomenės atstovai, Kauno savivaldybės administracijos kvietimu, susitiko su administracijos direktoriaus pavaduotoju Gedeminu Barčausku, miesto tvarkymo skyriaus vedėju Aloyzu Pakalniškiu, vedėjo pavaduotoja Inga Bendokiene ir vyr. specialistu Roku Radvilavičiumi. Susitikimas buvo skirtas pokalbiui apie kūrybines dirbtuves, kuriose savivaldybės ir bendruomenės atstovai ieškotų bendrų sprendimų, susijusių su Šančių teritorija. Bendruomenė siūlė dirbtuves pradėti nuo Aukštųjų ir Žemųjų Šančių teritorijų poreikių nustatymo, vėliau parengti išsamią rajono galimybių studiją, dar vėliau - Šančių rajono architektūrinę urbanistinę viziją, kurioje atsispindėtų ir Nemuno pakrantės vizija, o galiausiai - vietovės lygmens teritorinio planavimo dokumentą. Tokia mūsų programa maximum savivaldybės atstovams nebuvo priimtina. Tačiau pokalbio metu sugebėjome pasistūmėti nuo sufokusuotos Nemuno pakrantės zonos iki visos Žemųjų Šančių teritorijos. Abi šalys sutarė dirbtuves skirti Žemųjų Šančių teritorijos kontekstui ir Nemuno pakrantės vizijai. Numatoma, kad dirbtuvių sesijos (apytiksliai trys) turėtų būti įgyvendintos per pusę metų.

Kauno savivaldybės atstovai nesutiko, kad pokalbis būtų įrašomas, tačiau vėliau INIT TV žinioms apie susitikimą pakomentavo administracijos direktoriaus pavaduotojas G. Barčauskas, kuris patvirtino, kad gatvės projektas atidėtas ir bus bandoma kartu su bendruomene dirbti nuo pradžių.

Facebook

Facebook

Žemųjų Šančių bendruomenė | Facebook

‪#‎nemunokelias‬ – Explore | Facebook

Data: 2022 m. spalio 6 d.

Laikas: 11:32 (EEST)

Vieta: Kauno miesto savivaldybė, Laisvės al.

Vaizdo įrašas

Ši svetainė jūsų įrenginyje išsaugo nedideles teksto rinkmenas (slapukus) tam, kad pateiktų tinkamesnį turinį arba statistikos tikslais. Jūs galite išjungti slapukų naudojimą pakeisdami savo naršyklės nustatymus. Naršydami nepakeitę naršyklės nustatymų suteikiate mums leidimą išsaugoti šią informaciją jūsų įrenginyje.

Sutinku