Nemuno kelias

Plakatas
Pagr. informacija

Kampanijos "Nemuno kelias" pradžia - 2019 04 27.

Susitikimą pradėsime simboliniu rankų susikabinimu dviračių take, kurį palydės Baltijos cirko pasirodymas ir būgnų garsai. Vėliau vyks pokalbis apie Nemuno pakrantę.
Šis pokalbis - tai atsakas į neseniai paviešintą naują projektą, kuriuo ketinama negrįžtamai pakeisti reikšmingiausią Šančių savasties dalį - natūralią krantinę. Nemuno krantas čia pasižymi savo unikaliu grožiu ir rekreacinėmis galimybėmis: nuo seno kauniečiams žinomu pliažu, poilsio ir sporto zonomis bei itin pamėgtu dviračių taku.
Naujos gatvės pasiūlymas nustebino ne tik Šančių gyventojus, bet ir visus tuos, kurie pamėgo šią ramumu ir saugumu išsiskiriančią upės pakrantę. Kauno miesto savivaldybė, neatlikusi reikiamų tyrimų, nenustačiusi poreikio ir neįvertinusi poveikio aplinkai, užsakė Nemuno krantinės rekonstrukcijos projektą, kuris prieštarauja darnaus miesto vystymosi principams. Jame siūloma rajoninių želdynų teritorijoje, pažeidžiant istoriškai susiformavusį gatvių tinklą, įrengti dviejų eismo juostų gatvę su šaligatviu ir dviračių taku. Bendras naujo statinio plotis - 8,5 m., o atstumas tarp raudonųjų linijų, t.y. teritorijos, skirtos gatvės infrastruktūrai, bus net 15 m. Statinys projektuojamas upės pakrantėje nuo Geležinkelio tilto iki Panemunės tilto rekreacinėje teritorijoje, turinčioje skvero statusą. Didžiąją statinio dalį numatoma tiesti per natūralų gamtinį landšaftą - žalius plotus, medžiais apaugusias zonas, apsemiamas pievas - keičiant upės kranto reljefą.
Atviras pokalbis "Mūsų Nemunas" sieks suteikti balsą tiems, kurių balsai priimant visiems svarbius sprendimus yra negirdimi. Šie balsai bus įrašyti ir užfiksuoti, ir taps tikruoju dokumentu liudijančiu šio rajono ir miestiečių poreikius.
Data: 2019 m. balandžio 27 d.

Laikas: 12:00 (EEST)

Vieta: Nemuno pakrantė Šančiuose, Pliažas ties Kranto 14-oji g.

Vaizdo įrašas

Pavadinimas: Diskusijos grupių moderatoriai apibendrina rezultatus

Ši svetainė jūsų įrenginyje išsaugo nedideles teksto rinkmenas (slapukus) tam, kad pateiktų tinkamesnį turinį arba statistikos tikslais. Jūs galite išjungti slapukų naudojimą pakeisdami savo naršyklės nustatymus. Naršydami nepakeitę naršyklės nustatymų suteikiate mums leidimą išsaugoti šią informaciją jūsų įrenginyje.

Sutinku