I-asis Nemuno krantinės gatvės projektinis pasiūlymas

Pagr. informacija
Keli šimtai nepatenkintų šančiškių su plakatais ir vėliavomis atėjo į Nemuno krantinės rekonstrukcijos projektinių pasiūlymų pristatymą Kauno savivaldybėje ir garsiai išreiškė savo nepritarimą projektui.

Balandžio 30 d. Kauno m. savivaldybės salėje įvyko  Žemųjų Šančių bendruomenės ir Kauno savivaldybės labai neseniai paskelbtame projekto “Nemuno krantinės Kauno m. sav. rekonstravimo projektiniai pasiūlymai” aptarimas. Tiek susirinkusių žmonių savivaldybės salė, ko gero, dar nematė.

Šančių bendruomenė surinko daugiau apie 6000 parašų sąrašais ir peticiją (parašai dar renkami) prieš šiuos krantinės rekonstrukcijos pasiūlymus. Žmonės tiesiog skandavo, kad jiems nereikia jokios gatvės: tereikia sutvarkyti pėsčiųjų ir dviračių takus, įrengti vaikų žaidimų aikšteles, prieigas neįgaliesiems ir to pakaks. Projektiniai pasiūlymai yra padaryti skubotai (per 1 mėn. laiko), neatlikti jokie tyrimai, studijos, projektas pablogins gyventojų sąlygas.
Kaip pažymėjo miesto vyr. architektas N. Valatkevičius, Kauno m. urbanistikos sk. vadovas, ko gero, vienitelis tikras būdas - bendruomenei pateikti prašymą keisti bendrąjį planą.

Tą pačią dieną, ŽŠB aktyvistės susitiko su Kaune apsilankiusiu ministru pirmininku S. Skverneliu ir informavo jį, kad bendruomenė nepritaria Nemuno krantinės gatvės projektui ir paprašė valstyvės dėmesio Nemuno pakrantei.

„Antradienį Kauno miesto savivaldybėje vos per kelias minutes pristatyti Nemuno krantinės rekonstravimo projektiniai pasiūlymai, tarp kurių – naujos gatvės Šančiuose idėja. Užmojai ramioje Nemuno pakrantėje tiesti dviejų eismo juostų kelią sulaukė aršios kritikos. Didžioji savivaldybės salė prisipildė plakatais apsiginklavusių kauniečių, diskusija tęsėsi apie dvi valandas. Susitikimas baigėsi taip pat aistringai, kaip ir prasidėjo – gyventojų pažadu nenuleisti rankų.“
Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/gyventojai-nusvilpe-kauno-savivaldybeje-pristatyta-kontraversisko-kelio-paupyje-idejakontraversiska-kelia-paupyje-pristaciusios-kauno-valdzios-argumentas-gatve-numatyta-dar-1929-56-1137976?copied

Data: 2019 m. balandžio 30 d.

Laikas: 09:15 (EEST)

Vieta: Kauno m. savivaldybės didžioji salė, Laisvės al.

Vaizdo įrašas

Pavadinimas: Prieš naują kelią sukilusi Šančių benruomenė atvyko į projekto pristatymą (muzika iš Šančių bendruomenės operos)

Ši svetainė jūsų įrenginyje išsaugo nedideles teksto rinkmenas (slapukus) tam, kad pateiktų tinkamesnį turinį arba statistikos tikslais. Jūs galite išjungti slapukų naudojimą pakeisdami savo naršyklės nustatymus. Naršydami nepakeitę naršyklės nustatymų suteikiate mums leidimą išsaugoti šią informaciją jūsų įrenginyje.

Sutinku