Ankstesnė Kita

OPERA

Opera „Kopūstų laukas“ yra Šančių bendruomenės meno procesas, kuris prasidėjo 2018 metais. Pavadinimas kilo iš viešosios erdvės, kurią iš šiukšlyno prikėlė bendruomenė. Anskčiau šioje teritorijoje buvo XIX a. kareivinių rūsiai raugintiems kopūstams, kurie išliko iki šių dienų. Libretą kūrė bendruomenės nariai. Profesionalūs ir ne profesionalūs trupės menininkai yra įvairiais ryšiais susiję su Šančiais. Visi įvykiai ir personažai yra įkvėpti vietos žmonių ir jų istorijų. Muziką sukūrė Vidmantas Bartulis, Lietuvos nacionalinės premijos laureatas. Kompozitoriaus mirė, palikęs muzikinę operos dalį nepabaigtą.

Siužetas

Opera pasakoja istoriją apie meilę, karą, susitaikymą ir bendrystę. Operos veiksmas vyksta XX a. ketvirtojo dešimtmečio pabaigoje, Kauno Šančių rajone, lauke prie kopūstų sandėlių. Į lauką renkasi šančiškiai. Jie ruošiasi rauginti kopūstus. Čia susitinka dvi priešingos gaujos – Genelio ir Antano. Genelis užgaulioja Antaną ir užlipa jam ant kojos. Tarp grupuočių įvyksta muštynės. Visa tai stebi Genelio sesuo Rozalija. Ji nusprendžia įsikišti ir nutraukti muštynes. Antanas atpažįsta seniai matytą savo priešo seserį Rozaliją ir ima ją kalbinti. Tarp jų įsiplieskia meilė. Tačiau gražius jausmus nutraukia karas. Vyrai išeina kariauti, o moterys lieka namuose kęsti karo baisumus ir prievartą. Kareiviai nori išprievartauti Rozaliją, tačiau ją išgelbsti Genelio gaujos drąsuolė Franė. Pasibaigus karui į namus sugrįžta pavargę ir murzini vyrai – Antanas su Geneliu. Rozalija ir Franė ne iškaro juos atpažįsta. Pasijuokusios iš pasenusių vyrų, jos pasakoja jiems apie tai, kas nutiko karo metu. Vyrai pažada atstatyti tai, kas buvo sugriauta. Antanas su Geneliu tampa draugais, pažada, kad nuo šiolei Šančiuose bus taika ir ima burti bendruomenę prie vaišių stalo ant kurio garuoja kopūstienė.

Operos idėjos autoriai ir prodiuseriai - bendruomenės menininkai Ed Carroll ir Vita Gelūnienė.

Susipažinkite su visomis operos veiklomis!
Įvykę renginiai

Meno rezidencija Lasauvage, Liuksemburge

Bendruomenės menas

OP11-Rezidencija Lausauvage/Differdange...
Plačiau
Repeticija

Bendruomenės menas

OP10-Operos repeticijos 2022
Plačiau
Joninės

Bendruomenės menas

OP9-Opera 2021
Plačiau
Choras

Bendruomenės menas

OP8-Opera 2020
Plačiau
Šančių operos choras

Bendruomenės menas

OP7-Opera 2019
Plačiau
opera

Bendruomenės menas

OP6-Opera 2018
Plačiau
Lina Puodžiukaitė

Bendruomenės menas

OP5-Kuriame operą 2018
Plačiau
Repeticija

Bendruomenės menas

OP4-Įrašų studija
Plačiau
Repeticija

Bendruomenės menas

OP3-Repeticijos 2018 rugsėjis
Plačiau
Operos mokykla

Bendruomenės menas

OP2-Operos mokykla
Plačiau
Rašymo dirbtuvės

Bendruomenės menas

OP1-Pjesės rašymas
Plačiau

Ši svetainė jūsų įrenginyje išsaugo nedideles teksto rinkmenas (slapukus) tam, kad pateiktų tinkamesnį turinį arba statistikos tikslais. Jūs galite išjungti slapukų naudojimą pakeisdami savo naršyklės nustatymus. Naršydami nepakeitę naršyklės nustatymų suteikiate mums leidimą išsaugoti šią informaciją jūsų įrenginyje.

Sutinku