OP-07 Opera 2019

Šančių operos choras
Pagr. informacija

2019 gruodžio 27 d. Balzaminės Kalėdų tuopos šventėje Kopūstų lauke skambėjo Šančių bendruomenės operos "Kopūstų laukas" fragmentai. Kompozitorius - V. Bartulis, atlikėjai - Snieguolė Urbonienė, Vaidas Bartušas ir Šančių operos choras. Organizatorė - Žemųjų Šančių bendruomenė. Sumanytojai ir prodiuseriai - Ed Carroll ir Vita Gelūnienė. Operos pasirodymo metu buvo rodomi video kadrai iš bendruomenės akcijų priešinantis Nemuno krantinės gatvės projektui (#NemunoKelias 2019)

Balzaminė Kalėdų tuopa vyko Šančių rajono viešojoje erdvėje - Kopūstų lauke.
Šventės metu buvo atliekama Šančių opera "Kopūstų laukas" ir prisiminti bendruomenei svarbūs 2019 metų įvykiai.
Visi operos kūrėjai ir atlikėjai yra vienaip ar kitaip susiję su šiuo rajonu: solistė Snieguolė Urbonienė jau daug metų vadovauja parapijos chorui, o solistas Vaidas Bartušas – čia gimęs ir praleidęs dalį savo vaikystės. Operos libretą parašė 11 rašytojų mėgėjų, o muziką sukūrė iš Šančių kilęs kompozitorius, nacionalinės premijos laureatas Vidmantas Bartulis. Ypatingą vakaro nuotaiką kūrė Baltijos cirko jaunieji artistai.
Klausytojai bus pakviesti tapti dalyviais ir kartu atlikti kūrinius karaoke būdu.

Vakaro pabaigoje Žemųjų Šančių bendruomenė iškilmingai įteikė apdovanojimus nusipelniusiems šančiškiams - urbanistui ir rašytojui Jurgiui Vanagui, pagyvenusios moters veiklos centro “Juozapinė” vadovei savanorei Almantei Šulgienei-Rabikauskienei ir Šančių istorijos ekspertei, pedagogei Izolinai Paukštienei.

Žinoma, neapsieita ir be pasidžiaugimo Aplinkos ministerijos bendruomenei suteiktu apdovanojimu už geriausią metų urbanistikos kūrinį - Genius loci!
Po iškilmingų apdovanojimų bendruomenė ir svečiai susibūrė prie suneštinio vaišių stalo ir tradicinės kopūstienės, kurią pagamino Romualdas Volungevičius ir Triin Kibur. Šventės vieta buvo papuošta Gedimino Kubiliaus šviesos instaliacijomis ir KTU Vaižganto progimnazijos mokinių bei negalią turinčių asmenų centro “Korys” lankytojų sukurtais žibintais.

Data: 2019 m. gruodžio 27 d.

Laikas: 17:00 (EET)

Vieta: Kopūstų laukas, Žemieji Šančiai, prie Suomių gatvės

Organizatoriai

Vaizdo įrašas

Pavadinimas: Filmo autorius - A. Liorančas

Ši svetainė jūsų įrenginyje išsaugo nedideles teksto rinkmenas (slapukus) tam, kad pateiktų tinkamesnį turinį arba statistikos tikslais. Jūs galite išjungti slapukų naudojimą pakeisdami savo naršyklės nustatymus. Naršydami nepakeitę naršyklės nustatymų suteikiate mums leidimą išsaugoti šią informaciją jūsų įrenginyje.

Sutinku