Šančinės 2017

Pagr. informacija

Žemųjų Šančių bendruomenė trečią kartą surengė rajono kultūros šventę ŠANČINĖS. (1) Šančių paradas "Kėdė" - Šančinės | Facebook

Šį kartą inicijavome Šančių paradą „Kėdė“ ir kvietėme jame dalyvauti visas rajono bei miesto bendruomenes. Paradas siekė vienyti rajono ir miesto bendruomenes ir kartu švęsti bendrystę.

Kodėl „Kėdė“? Todėl, kad kėdė yra asmeninė erdvė, kurią išnešus į viešumą, atveriame savo privatų gyvenimą kitiems ir tampame viešos miesto kultūros dalimi. Todėl kad specialiai paradui sukurta Kėdė, simbolizavo bendruomenių valdžią. Parado priekyje judanti 4 m. aukščio kėdė, sudėta iš daugelio mažų kėdžių, simbolizavo bendruomenės sostą, kuriuo dalijasi visa bendruomenė. Eitynių pabaigoje kėdė-sostas buvo išmontuotas į atskiras mažas kėdes, taip parodant, kaip galios simbolis - sostas - virsta galios ir atsakomybės pasidalijimu tarp bendruomenės narių. Ant nedidelių kėdžių parado dalyviai galėjo atsisėsti ir pailsėti po eitynių, kurios vyko apie 1,5 val. ir namo su savimi pasiimti po kėdę.

Paradas vyko rugsėjo 16 d. 12‒14 val. Juozapavičiaus prospekte. Jo prasidžia buvo prie Mažeikių g. ir Juozapavičiaus pr. sankirtos, o pabaiga - prie Panemunės tilto. Parado finalas ‒ piknikas ant Nemuno kranto ir V. Bartulio kūrinys autobusams, atliekamas Kauno styginių kvarteto ir Kautros autobusų.

Dalyviai: Kauno Montesori Mokykla-darželis Žiburėlis, Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centras, Kauno Šančių Mokykla, Kauno „Žiburio“ pagrindinė mokykla, Ktu Vaižganto Progimnazija, Vilkai MC Lietuva, Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Šančių Vaikų Dienos Centras, Baltijos Cirkas, Kartodromas "Kartlandas Kaunas", Kauno Dailės Gimnazija, Kauno baldai, Rimi Lietuva, Kauno Šančių sporto ir sveikatingumo centras, Kauno tvirtovės parkas, KiuberGym, Kautra, Kauno medžių kirtimui - STOP, Senamiescio Gidas, Bombo Feminista, Žemųjų Šančių bendruomenė, Kauno styginių kvartetas, kompozitorius Vidmantas Bartulis, Kauno apskrities policijos komisariatas, Kauno miesto priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba ir kiti.

Paradui buvo ruošiamasi beveik pusę metų. Bendruomenės nariai įgyvendino kūrybines dirbtuves su Šančių mokyklų mokiniais, vaikų dienos centru, žmonių su negalia centru, kurių metu gamino vėliavas, kaukes ir kitą atributiką. Paradą įkvėpė Šančiuose vyksui Reginio mokykla / School of Spectacle Kauno miesto savivaldybė Europos viešųjų erdvių meno akademija ‒ Reginio mokykla (kaunas.lt)

Data: 2017 m. rugsėjo 16 d.

Laikas: 12:00 (EEST)

Vieta: Šančiai, Juozapavičiaus pr.

Organizatoriai

Vaizdo įrašas

Ši svetainė jūsų įrenginyje išsaugo nedideles teksto rinkmenas (slapukus) tam, kad pateiktų tinkamesnį turinį arba statistikos tikslais. Jūs galite išjungti slapukų naudojimą pakeisdami savo naršyklės nustatymus. Naršydami nepakeitę naršyklės nustatymų suteikiate mums leidimą išsaugoti šią informaciją jūsų įrenginyje.

Sutinku