Šančinės 2018

Plakatas. Diz. Carolina Pailhe
Pagr. informacija

Šančinės "Kuriame operą"

2018 rugsėjo 24‒30 d. vyko kasmetinė rajono kultūros šventė Šančinės. Šį kartą ji buvo skirta bendruomenės operos „Kopūstų laukas“ kūrybai. Šančinių metu vyko dainavimo bei judesio užsiėmimai viešose vietose - bendruomenės autobuse Jozapavičiaus pr., Vilijos parke, Kopūstų lauke. Užsiėmimuose ir repeticijose buvo mokomasi operos dainų bei kuriama choreografija. Dainavimo repeticijoms valdovavo Snieguolė Urbonienė. Judesio repeticijoms vadovavo choreografė Lina Puodžiukaitė.

2018 m. rugsėjo 24‒30 d. Šančiuose vyko kasmetinė rajono kultūros šventė Šančinės. Šį kartą ji buvo skirta bendruomenės operos „Kopūstų laukas“ kūrybai. Šančinių metu vyko vieši dainavimo bei judesio užsiėmimai, kuriuose buvo mokomasi operos dainų bei kuriama choreografija. Dainavimo repeticijoms valdovavo Snieguolė Urbonienė. Judesio repeticijoms vadovavo choreografė Lina Puodžiukaitė.

Dainavimo užsiėmimai vyko bendruomenės autobuse nuo I-dienio iki V–dienio, kasdien tuo pačiu metu: nuo17 iki 18 val. Spalvingai išmargintas autobusas įsikurė pagrindinėje rajono gatvėje ‒ A. Juozapavičiaus prospekte priešais Šančių polikliniką. Judesio užsiėmimai vyko Vilijos parke, dalyvavo mokiniai iš Šančių mokyklos, KTU Vaižganto progimnazijos, Baltijos cirko jaunieji artistai bei Neįgaliojo jaunimo užimtumo centro klientai. „Šių užsiėmimų tikslas ‒ suburti dainuoti ir šokti mėgstančius šančiškius į Šančių Operos atlikėjų kolektyvą“ ‒ sako vienas iš organizatorių E. Carroll.

Rugsėjo 30‒tąją, paskutiniąją Šančinių dieną, 13 val. dainavimo ir judesio grupės susijungė operos veiksmo vietoje ‒ Kopūstų lauke, esančiame šalia Sodų ir Suomių gatvių. Į Kopūstų lauką susirinko apie 60 žm., kurie kartu su bendruomenės dainininkais ir šokėjais mokėsi atliki operos libretą bei epilogą.

Šios Šančinės pratęsė dar pavasarį prasidėjusį bendruomenės operos „Kopūstų laukas“ kūrybos procesą. Pirmąjame etape vyko kolektyvinis libreto kūrimas, antrąjame ‒ Bendruomenės operos mokykla, kurioje 25 bendruomenės nariai mokėsi kartu su profesionalais operos kūrimo ypatumų. Vėliau kompozitorius Vidmantas Bartulis kūrė muziką, muzikos prodiuseris Gediminas Zujus įgarsino ir įrašė dainų atlikėjus (solistę I. Laurinaitienę bei Bendruomenės operos mokyklos absolventus), Kauno styginių kvartetas, vadovaujams S. Bartulio įgarsino kai kurias muzikines operos partijas,

„Bendruomenės operos kūrimas mums yra naujas iššūkis ir nauja patirtis. Šiame procese siekiame į kūrybą ir dalyvavimą įtraukti vietinius žmones‒ profesionalus ir mėgėjus, o tai reikalauja daug laiko. Todėl ir šių metų Šančinės yra orientuotos į procesą, kurio pasekoje tikimės suburti operos atlikėjų kolektyvą,“ ‒ teigia jau ketvirtus metus Šančines inicijuojantys Žemųjų Šančių bendruomenės nariai. „Kviečiame gyventojus Šančinių metu ieškoti spalvingo autobuso ir jame kartu su mumis smagiai praleisti valandą po darbo dienos. Laukiame visų ‒ ir mažų ir didelių ‒ su arbatos puodeliu ir sausainiais! O paskutinę šančinių dieną, sekmadienį, visi susiburkime Kopūstų lauke dainoms, šokiams ir kopūstienei!”

Kad laukimas neprailgtų, šventės organizatoriai kviečia klausytis ir mokytis Šančių operos dainų, kurias galima atsisiųsti paspaudus šias nuorodas:

https://archive.org/details/EpilogasFull02
https://archive.org/details/Prologasvoc

Šančinės ne tik trina ribas tarp aukštojo ir mėgėjų meno, bet ir siekia prikelti naujam gyvenimui rajono kultūrinį bei urbanistinį paveldą, įgyvendinant kūrybines veiklas istoriškai svarbiose Šančių vietose.

Programa

Ateik padainuoti
09 24‒28 nuo pirmadienio iki penktadienio 17‒18 val. ‒ Juozapavičiaus pr. priešais senąją sinagogą
09‒ 27 ketvirtadienį 12‒13 val. ‒ KTU Vaižganto progimnazija

Ateik pašokti
09‒28 penktadienį
12‒13 val. ‒ Vilijos parkas prie Juozapavičiaus pr. 20
19‒20 val. ‒ prie Juozapavičiaus pr. 90
09‒29 šeštadienį
13‒14 val. ‒ Vilijos parkas prie Juozapavičiaus pr. 20

Ateik į finalinį jungtinį kūrybinių dirbtuvių pasirodymą
09‒30 sekmadienį
13‒14 val. ‒ Kopūstų laukas prie Sodų g. 98.

Šančių bendruomenė vėl nustebino – sukūrė operą | KaunoDiena.lt

Šančiai ruošiasi siautuliui: kviečia visus kartu kurti operą ir šokti – Kas vyksta Kaune

Data: 2018 m. rugsėjo 24 d.

Laikas: 17:00 (EEST)

Vieta: Žemieji Šančiai, Juozapavičiaus pr., Kopūstų laukas, Vilijos parkas

Organizatoriai

Vaizdo įrašas

Pavadinimas: Šančinės - operos repeticija

Ši svetainė jūsų įrenginyje išsaugo nedideles teksto rinkmenas (slapukus) tam, kad pateiktų tinkamesnį turinį arba statistikos tikslais. Jūs galite išjungti slapukų naudojimą pakeisdami savo naršyklės nustatymus. Naršydami nepakeitę naršyklės nustatymų suteikiate mums leidimą išsaugoti šią informaciją jūsų įrenginyje.

Sutinku