Šančių dvasia

Pagr. informacija

Menininkas Darius Petrulis savo fotografijomis ant Metalo tvoros idealiai perteikė Šančių sielos dvelksmą. Istorinių medinukų kraigų, langinių ir frontonų raižyboje užkoduota vietos „kiemų kultūra“ – santarvė tarp kaimynų bėdoj ir džiaugsme, estetinė dermė ir įsiliejimas į gamtinę aplinką tiek žydint sodams, tiek krintant snaigėms. /Saulius Pikšrys/
Ilgus metus stebėdamas ir fotografuodamas Šančius ir juose gyvenančius žmones, Darius šioje parodoje savo žvilgsnį sutelkė į medinių Šančių namų architektūrą. Ši tema ypač aktuali šiandien, kai nesaugomas Šančių kultūros paveldas sparčiai nyksta. Parodoje eksponuojamos septynios didelio formato nuotraukos.

Parodos atidarymas įvyko kartu su menininkės Ingos Galinytės ir Žemųjų Šančių bendruomenės improvizuotu performansu KAIP MAN KALBĖTI? Inga aktualizuoja ryšį tarp vidinio namų gyvenimo ir to, kas matoma išorėje ir siūlo išgirsti vidinius gyventojų dialogus, istorijas ir pasakojimus. Klausimas „kaip man kalbėti?“ kuria aliuziją į Žemųjų Šančių bendruomenės pastangas siekiant dialogo su Kauno miesto savivaldybe ir stengiantis išsaugoti rajono dvasią. Performanso metu panaudotos Šančių namų interjero detalės - kėdės, kopūstų tarkavimo mašinos, kilimas. Performanso pabaigoje vidinis namų pasaulis uždengiamas juodu plastiko gabalu, simbolizuojančiu gatvę, kuri grėsmingai taikosi sunaikinti Šančių rajono savastį.

Kūrybos procese dalyvavo 2 menininkai ir 8 bendruomenės nariai. Kūrybos erdvę pamatė tūkstančiai žmonių, kurie kasdien juda Juozapavičiaus prospektu.

Aplankyti parodą galima 24 val. per parą atviroje galerijoje Juozapavičiaus prospekte („Italianos“ (buv. Metalo) tvora, Juozapavičiaus pr. 82, Kaunas. Paroda eksponuojama mažiausiai vienerius metus arba iki kūrinių nusidėvėjimo.

Paroda yra projekto "Genius loci: urbanizacija ir pilietinė bendruomenė" dalis ir plėtoja Faro konvencijos temą. Šį projektą drauge su partneriais iš Kauno Technologijos Universiteto, Norvegijos Bodo miesto savivaldybe ir Norvegijos bendruomenių asociacija įgyvendina Žemųjų Šančių bendruomenė. Projektas finansuojamas EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų.

Data: 2021 m. balandžio 16 d.

Laikas: 17:00 (EEST)

Vieta: Atvira galerija Juozapavičiaus prospekte, Juozapavičiaus pr. 82, Kaunas

Organizatoriai

Vaizdo įrašas

Ši svetainė jūsų įrenginyje išsaugo nedideles teksto rinkmenas (slapukus) tam, kad pateiktų tinkamesnį turinį arba statistikos tikslais. Jūs galite išjungti slapukų naudojimą pakeisdami savo naršyklės nustatymus. Naršydami nepakeitę naršyklės nustatymų suteikiate mums leidimą išsaugoti šią informaciją jūsų įrenginyje.

Sutinku