Operos „Kopūstų laukas“ spektaklis 06/09

Pagr. informacija

Operos „Kopūstų laukas“ spektaklis Europos kultūros sostinėje Esch2022.

Opera „Kopūstų laukas“ yra Šančių bendruomenės meno procesas, kuris prasidėjo 2018 metais. Operos pavadinimas kilo iš viešosios erdvės, kurią iš šiukšlyno prikėlė bendruomenė. Šioje erdvėje anksčiau buvo kariuomenės kareivinės su kopūstų rūsiais. Operos trupės nariai, profesionalūs ir ne profesionalūs menininkai, yra susiję su Šančiais. Visi įvykiai ir personažai yra įkvėpti vietos žmonių ir jų istorijų. Muziką sukūrė Vidmantas Bartulis, Lietuvos nacionalinės premijos laureatas, kuris, deja, mirė nepabaigęs paskutinės muzikinės operos dalies.

Libretas

Opera pasakoja istoriją apie meilę, karą, susitaikymą ir bendrystę. Operos veiksmas vyksta XX a. ketvirtojo dešimtmečio pabaigoje, Kauno Šančių rajone, lauke prie kopūstų sandėlių. Į lauką renkasi šančiškiai. Jie ruošiasi rauginti kopūstus. Čia susitinka dvi priešingos stovyklos – Genelio ir Antano. Genelis užgaulioja Antaną ir užlipa jam ant kojos. Tarp grupuočių įvyksta muštynės. Visa tai stebi Genelio sesuo Rozalija. Ji nusprendžia įsikišti ir nutraukti muštynes. Antanas atpažįsta seniai matytą savo priešo seserį Rozaliją ir ima ją kalbinti. Tarp jų įsiplieskia meilė. Tačiau gražius jausmus nutraukia karas. Vyrai išeina kariauti, o moterys lieka namuose kęsti karo baisumus ir prievartą. Kareiviai nori išprievartauti Rozaliją, tačiau ją išgelbsti Genelio gaujos drąsuolė Franė. Pasibaigus karui į namus sugrįžta pavargę ir murzini vyrai – Antanas su Geneliu. Rozalija ir Franė ne iškaro juos atpažįsta. Pasijuokusios iš pasenusių vyrų, jos pasakoja jiems apie tai, kas nutiko karo metu. Vyrai pažada atstatyti tai, kas buvo sugriauta. Antanas su Geneliu tampa draugais, pažada, kad nuo šiolei Šančiuose bus taika ir ima burti bendruomenę prie vaišių stalo ant kurio garuoja kopūstienė.

Data: 2022 m. birželio 9 d.

Laikas: 19:30 (EEST)

Vieta: Lommelshaff, 117, AVENUE CHARLOTTE, L-4530 DIFFERDANGE, Luxembourg

Organizatoriai

Partneriai

Esch2022
Ville de Differdange
OIP

Vaizdo įrašas

Ši svetainė jūsų įrenginyje išsaugo nedideles teksto rinkmenas (slapukus) tam, kad pateiktų tinkamesnį turinį arba statistikos tikslais. Jūs galite išjungti slapukų naudojimą pakeisdami savo naršyklės nustatymus. Naršydami nepakeitę naršyklės nustatymų suteikiate mums leidimą išsaugoti šią informaciją jūsų įrenginyje.

Sutinku