ĮTRAUKUS MIESTO PLANAVIMAS

Pagr. informacija

Kaip suderinti profesionalius mokslinius metodus, vystytojų ir valdžios interesus bei visuomenės dalyvavimą planuojant miesto aplinką? Šis klausimas šiandien itin aktualus, nes Lietuvos miestuose ir miesteliuose vyksta reikšmingi urbanistiniai pokyčiai, kurių procesuose suinteresuotų šalių balsai turi skirtingas lemiamas reikšmes. Dėl šios priežasties dažnai kyla konfliktai, pasireiškiantys nepasitikėjimu, protestais, teismais, projektų vilkinimais ir finansiniais nuostoliais. Šis seminaras gimė iš poreikio kurti dialogą tarp suinteresuotų šalių, siekiant produktyvaus, konstruktyvaus ir darnaus miesto vystymo, naudingo visiems.

Seminaras suteikia galimybę susipažinti su gerųjų praktikų pavyzdžiais Lietuvoje ir pasaulyje ir kviečia diskutuoti apie skirtingų požiūrių bei interesų suderinamumą, siekiant kurti darnesnius ir sveikesnius miestus.

Seminaras yra projekto „Genius loci: urbanizacija ir pilietinė bendruomenė“ dalis. Šį projektą iniciavo Žemųjų Šančių bendruomenė partnerystėje su KTU, Budės miesto savivaldybe bei Vellenes Fellesorganisasjon (Norvegijos bendruomenių asociacija).

Renginį globoja LR Seimo narė, finansų ministrė dr. Gintarė Skaistė.

Projektas finansuojamas EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų ir Aktyvių piliečių fondo.

PROGRAMA

10:30 val., Spaudos konferencijų salėje (Seimo II rūmai) pristatomas Europos bauhauzo premijų konkurse nominuotas vienintelis lietuviškas projektas „Genius loci“. Dalyviai: Seimo narė, finansų ministrė dr. G. Skaistė ir Kauno Žemųjų Šančių bendruomenės ir KTU atstovai.

Pranešimai

  1. Pasveikinimas, Gintarė Skaistė / Seimo narė, LR finansų ministrė
  2. „Urbanizacija ir pilietinė bendruomenė: Šančių atvejis",  Vita Gelūnienė / Žemųjų Šančių bendruomenė, Kęstutis Zaleckis / KTU / 25 min.
  3. „Savivaldybės, vystytojų ir bendruomenių dialogo būtinumas", Harald Koht / VFO (Norvegijos bendruomenių asociacija) / 15 min.
  4. „Kultūrinis miestų planavimas: žalia aplinka ir gyvenimo kokybė", Jekaterina Lavrinec / VGTU / 15 min.
  5. „Miestas visiems, miestas bendrijoms!", Kasparas Pocius / filosofas / 15 min.
  6. „Lietuvos miestas 2050", Aistė Gedvilienė / Seimo aplinkos komiteto pirmininkė / 7 min.
  7. „Miestai: reguliavimo rezultatas ar visuomenės susitarimas”, Daiva Veličkaitė-Matusevičė / Aplinkos ministerijos viceministrė / 7 min.
  8. „Anykščių iššūkiai urbanistiniuose ir architektūriniuose pokyčiuose“, Daiva Gasiūnienė / Anykščių savivaldybės vyr. architektė / Savivaldybių asociacija / 7 min.
  9. „Karinio miestelio konversija ir santykis su senąja rajono bendruomene", Edvinas Mamedovas / LNTP asociacija / 7 min.

Diskusija – moderuoja architektas Linas Tuleikis.


Nuotraukos: https://www.flickr.com/photos/97441645@N08/albums

Spaudos konferencijos vaizdo įrašas:
https://youtu.be/ZDrbNuDXoMQ

Konferencijos-seminaro vaizdo įrašas:
https://youtu.be/rDLdWI3pffY

Data: 2022 m. gegužės 16 d.

Laikas: 11:00 (EEST)

Vieta: Konstitucijos salė, LR Seimas, Gedimino pr. 53, LT-01109 Vilnius, Lietuva

Organizatoriai

Partneriai

Vaizdo įrašas

Ši svetainė jūsų įrenginyje išsaugo nedideles teksto rinkmenas (slapukus) tam, kad pateiktų tinkamesnį turinį arba statistikos tikslais. Jūs galite išjungti slapukų naudojimą pakeisdami savo naršyklės nustatymus. Naršydami nepakeitę naršyklės nustatymų suteikiate mums leidimą išsaugoti šią informaciją jūsų įrenginyje.

Sutinku