MIESTAI PRIE UPIŲ

Pagr. informacija

Tarptautinis seminaras skirtas šiuo metu itin aktualiai miestų vystymosi ir upių sąveikos problemai. Tvarus miesto ir upių santykis rūpi tiek Šančių rajono, tiek Kauno, tiek pasaulio bendruomenėms.

Seminarą organizuoja Žemųjų Šančių bendruomenė. Renginys įgyvendinamas bendradarbiaujant su LR Seimo nare, finansų ministre Gintare Skaiste. Sveikinimo žodį tarė aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Seminaro pranešėjai:

-ŽANETA STASIŠKIENĖ, prof. dr., Kauno technologijos universiteto Aplinkos inžinerijos instituto direktorė. Savo patirtimi pagal JT Aplinkos programą ji dalinosi Zimbabvėje, Vietname, Tanzanijoje, Rusijoje. Jos kompetencijos apima tvarumo vertinimo, tvarių inovacijų ir aplinkos projektų finansavimo schemų sritis. Šiuo metu Žaneta yra KTU Tvarių ir išmanių miestų tyrimų grupės vadovė.

Pranešimo skaidrės (EN):

https://issuu.com/factai/docs/_aneta.pptx

-MARTYNAS MAROZAS, urbanistas, Delfto technologijos universiteto absolventas, vadovauja urbanistikos kompanijai „MMAP“, vadovavo Vilniaus Neries krantinės atnaujinimo projektui. Domisi miesto kontekstu, kuriame įprasti miesto projektavimo metodai yra nepakankami ir reikalauja bendruomenės įsitraukimo. Domisi socialinės, ekonominės bei erdvinės integracijos, tyrimų pagrindu sukurtų projektų, miesto planavimo procesais iš apačios į viršų, strateginio planavimo klausimais.

Pranešimo skaidrės (LT/EN):

Seminaras "Miestai prie upių" by Factai - issuu

-JULIE DEMUER, Marselyje gyvenanti rašytoja, kultūros prodiuserė savo veiklą orientuoja į meninės praktikos, kultūros ir teritorijų sąveiką. Sukūrė „Batofar“ Paryžiuje, vadovavo kultūros radijui „Radio Grenouille Marseille“. Šiuo metu kuria projektus apie pasivaikščiojimus ir susitikimus. „Hotel du Nord“ kooperatyvo, skirto kitokiam turizmui, įkūrėja ir aktyvi narė, viena iš "GR2013 Guides“ biuro įkūrėjų. Bienalės "Manifesta 13" bendradarbė.

Pranešimo santrauka (LT/FR):

Seminaras "Miestai prie upių" by Factai - issuu

-ELENA MADISON, urbanistė, „Viešųjų erdvių projekto“ (Project for Public Spaces) programų ir projektų direktorė ir vietokūros ekspertė. Turi didelę patirtį planuojant parkus, aikštes, pilietines ir kultūros institucijas. Kartu su bendruomenėmis ji kuria bendrą aktyvių viešųjų erdvių viziją, puoselėjančią pasididžiavimo ir nuosavybės jausmą. Ji gyvena ir dirba Niujorke.

Pranešimo skaidrės (EN/LT):

https://issuu.com/factai/docs/e._madison_river_cities_and_waterfront_places.pptx

-JEANNE VAN HEESWIJK ir ANNET VAN OTTERLOO. Jeanne van Heeswijk yra Roterdame gyvenanti menininkė, padedanti kurti dinamiškas ir įvairialypes viešąsias erdves, siekiant „radikalizuoti" vietos dvasią. Jos ilgalaikiai bendruomenėse įgyvendinti projektai performatyviais veiksmais, diskusijomis ir kitomis organizavimo bei pedagogikos formomis kvestionuoja meno autonomiją ir padeda bendruomenėms pačioms spręsti apie savo ateitį. Jos kūryba įvertinta Hendriko Chaboto premija, Annenberg meno ir socialinių pokyčių premija, Curry Stone dizaino premija.

Pranešimo santrauka (LT/EN):

Seminaras "Miestai prie upių" by Factai - issuu

-NOMEDA ir GEDIMINAS URBONAI, menininkai, edukatoriai, tyrėjai. Už kūrybą apdovanoti Lietuvos nacionaline premija, Montalvo meno centro Kalifornijoje stipendija, geriausio tarptautinio menininko prizu Gvangdžu bienalėje ir specialiuoju Venecijos bienalės prizu už geriausią nacionalinį paviljoną. Jie įkūrė pirmąją nepriklausomą Lietuvos tarpdisciplininę meno organizaciją „Jutempus“. Nuo 2009 m. menininkai gyvena Bostone.

Nuotolinio seminaro trukmė - 3 val. Renginyje dalyvavo 8 lektoriai, 1 vertėja, 1 savanorė, užsiregistravo 109 dalyviai. Renginys buvo verčiamas anglų - lietuvių k.

Seminaras yra projekto "Genius loci: urbanizacija ir pilietinė bendruomenė" dalis.

Projektas finansuojamas EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų.

Vedėjai
Elena Madison Elena Madison
Nomeda-ir-Gediminas-Urbonai Gediminas ir Nomeda Urbonai
Jeanne van Heeswijk Jeanne van Heeswijk
Julie Demuer Julie Demuer
martynas-marozas Martynas Marozas
Žaneta Stasiškienė Žaneta Stasiškienė

Data: 2021 m. gegužės 26 d.

Laikas: 18:30 (EEST)

Vieta: Virtualus renginys

Organizatoriai

Vaizdo įrašas

Pavadinimas: Miestai prie upių

Ši svetainė jūsų įrenginyje išsaugo nedideles teksto rinkmenas (slapukus) tam, kad pateiktų tinkamesnį turinį arba statistikos tikslais. Jūs galite išjungti slapukų naudojimą pakeisdami savo naršyklės nustatymus. Naršydami nepakeitę naršyklės nustatymų suteikiate mums leidimą išsaugoti šią informaciją jūsų įrenginyje.

Sutinku