,,Dabarties" žemėlapio dirbtuvės

Pagr. informacija

Rugsėjo 11 d., kasmetinės Šančių rajono kultūros šventės ,,Šančinės" metu, vyko kūrybinės dirbtuvės ,,Pajausk krantą", kurių metu buvo renkama informacija Šančių ,,Dabarties" žemėlapiui Dabarties žemėlapis - Genius Loci (sanciubendruomene.lt) . Dirbtuvių metu taikoma dizainu grįsto mąstymo (Design oriented thinking/DOT) metodika ir kuriamas Šančių ,,Dabarties" žemėlapis. Dirbtuves vedė KTU dėstytojos. Užsiėmimo metu buvo kalbama apie miestus, kurie yra ne tik atviros erdvės ir pastatai, bet ir bendruomenė, kuri bendrai naudojasi viešosiomis erdvėmis, jas keičia, pritaiko savo poreikiams bei suteikia joms socialinę prasmę. Buvo aiškinamasi, kodėl kai kurios erdvės ,,veikia" teigiamai, o kai kurios - neigiamai, kaip tai atpažinti ir kokius kriterijus tam taikyti. Dirbtuvės rėmėsi 2000-aisiais metais Alexander Ståhle sukurtu sociotopų žemėlapio metodu, kuris leidžia objektyviai nustatyti miesto viešųjų erdvių socialines paskirtis ir reikšmes, remiantis žmonių patirtimi. Iki šių dienų šis metodas sėkmingai naudojamas Švedijoje, kaip vienas urbanistinio planavimo įrankių, leidžiantis konstruktyviai įtraukti į planavimo procesą miesto bendruomenes bei atspindėti žmonių socialinius poreikius. Užsiėmimas vyko privačioje erdvėje ir buvo atviras visiems norintiems dalyvauti.

Veikloje gyvai dalyvavo 16 žmonių. Nuotoliniu būdu per fb gyvai transliuotą paskaitą pasiekė 569 žmonės. Užsiėmimo trukmė - 4 val.

(1) Facebook Šis renginys yra rajono kultūros šventės ,,Šančinės" ir projekto ,,Genius loci: urbanizacija ir pilietinė bendruomenė" dalis. Projektą finansuoja EEE ir Norvegijos finansiniai mechanizmai.

Vedėjai
lekt. Laura Jankauskaitė-Jurevičienė
lekt. Jurga Vitkuvienė

Data: 2021 m. rugsėjo 11 d.

Laikas: 10:00 (EEST)

Vieta: Šančiai, Kranto 14-oji g. 33, Kaunas

Organizatoriai

Vaizdo įrašas

Pavadinimas: Pajausk krantą

Ši svetainė jūsų įrenginyje išsaugo nedideles teksto rinkmenas (slapukus) tam, kad pateiktų tinkamesnį turinį arba statistikos tikslais. Jūs galite išjungti slapukų naudojimą pakeisdami savo naršyklės nustatymus. Naršydami nepakeitę naršyklės nustatymų suteikiate mums leidimą išsaugoti šią informaciją jūsų įrenginyje.

Sutinku