Dirbtuvėse buvo kuriamas Šančių rajono viešųjų erdvių žemėlapis. Užsiėmimo metu taikoma dizainu grįsto mąstymo (Design oriented thinking/DOT) metodika. Buvo žymimos Šančių rajono viešosios erdves, pastatai bei žmonės, kurie bendrai naudojasi viešosiomis erdvėmis, jas keičia, pritaiko savo poreikiams bei suteikia joms socialinę prasmę. Kodėl kai kurios erdvės ,,veikia" teigiamai, o kai kurios - neigiamai, kaip tai atpažinti? Užsiėmimo metu nustatyta, kad aktyviausios rajono viešosios erdvės yra Nemuno pakrantėje, kur vyksta aktyvus ir pasyvus poilsis bei renginiai.
Dirbtuvės remiasi 2000-aisiais metais Alexander Ståhle sukurtu sociotopų žemėlapio metodu, kuris leidžia objektyviai nustatyti miesto viešųjų erdvių socialines paskirtis ir reikšmes, remiantis žmonių patirtimi. Iki šių dienų šis metodas sėkmingai naudojamas Švedijoje, kaip vienas urbanistinio planavimo įrankių, leidžiantis konstruktyviai įtraukti į planavimo procesą miesto bendruomenes bei atspindėti žmonių socialinius poreikius. Dirbtuves vedė KTU Statybos ir architektūros fakulteto dėstytojos.
Užsiėmimas vyko Šančių parapijos namuose. Dalyvavo 12 dalyvių. Trukmė - 4 val. Pasisemti žinių ir patirties į dirbtuves atvyko trys #KurkLietuvai programos dalyvės, Aplinkos ministerijoje kuriančios projektą "Visuomenės įtraukimas į miesto erdvių planavimo procesus".
Ši veikla yra Žemųjų Šančių bendruomenės projekto "Genius loci: urbanizacija ir pilietinė bendruomenė" dalis. Projektą finansuoja EEE ir Norvegijos finansiniai mechanizmai.
Data: 2021 m. spalio 19 d.
Laikas: 17:30 (EEST)
Vieta: Parapijos namai ir vaikų dienos centras, A. Juozapavičiaus pr. 60A
Ši svetainė jūsų įrenginyje išsaugo nedideles teksto rinkmenas (slapukus) tam, kad pateiktų tinkamesnį turinį arba statistikos tikslais. Jūs galite išjungti slapukų naudojimą pakeisdami savo naršyklės nustatymus. Naršydami nepakeitę naršyklės nustatymų suteikiate mums leidimą išsaugoti šią informaciją jūsų įrenginyje.