Šančių paveldo dirbtuvės D.I.V.E. 09-12

Pagr. informacija

Dirbtuvės tęsė pirmosios dienos atradimus, kurių metu paaiškėjo, kurie trys Šančių paveldo objektai yra vertingiausi I-osios dirbtuvių dienos dalyviams. Buvo nuspręsta aprašyti vieną iš jų - Šančių sinagogą: https://vimeo.com/616941182

Dirbtuvėse dalyvavo 9 žmonės, 1 vedėjas, 1 vertėja, dirbtuvių trukmė - 8 val.

Objektas buvo tiriamas, interpretuojamas ir vertinamas D.I.V.E. metodu (Descibe, Interpret, Valuate, Enable/ apibūdink, interpretuok, vertink, įgalink).

Apibūdink: ką aš stebiu savo pojūčiais (t. y. regėjimu, garsu, lytėjimu, skoniu, kvapu)? Tai yra neutralūs, objektyvūs, patikrinami faktai.

Interpretuok: kodėl man tai yra vertinga, ką aš manau apie tai, ką pastebiu (t. y. kas, ką, kada, kur, kodėl, kaip)? Atskleisk subjektyvias, asmenines mintis ir nuomonę. Būk kaip detektyvė - naudok aprašymus ir pabandyk kelti hipotezę apie objektą.

Vertink: kurie šio objekto elementai turi didžiausią vertę? Ar šie elemantai gali vystytis ir keistis? Pasikalbėk apie tai su šios srities žinovu (asmeniu, kuris yra kultūros atstovas arba su kuo nors, kas geriau supranta situaciją). Paklausk kelių žinovų nuomonės, nes jie gali pateikti daugybę požiūrių, patikimos informacijos ir (arba) daugiau konteksto apie tai, ką stebite.

Įgalink: pateik konkrečius pasiūlymus kaip turėtų būti nustatomi ir stiprinami rajono istoriniai bruožai ir ištekliai. Apibrėžk galimą kultūros paveldo objektų sritį ir veiksmų strategiją, pasiūlyk konkrečias valdymo ir plėtros priemones.

Dirbtuvių vadovas - Vegard Kaasen Engen, archeologas ir edukatorius, šiuo metu dirbantis Bodo savivaldybėje kultūros paveldo skyriuje. Jis yra atsakingas už D.I.V.E. proceso įgyvendinimą Bodo mieste. Užsiėmimas verčiamas iš anglų į lietuvių k.

Šis renginys yra rajono kultūros šventės "Šančinės" ir projekto "Genius loci: urbanizacija ir pilietinė bendruomenė" dalis. Projektą finansuoja EEE ir Norvegijos finansiniai mechanizmai.

Vedėjai
vegard photo.jpg Vegard Kaasen Engen

Data: 2021 m. rugsėjo 12 d.

Laikas: 18:29 (EEST)

Vieta: Žemieji Šančiai, Krano 18-oji g.11, Kaunas

Organizatoriai

Vaizdo įrašas

Pavadinimas: D.I.V.E.

Ši svetainė jūsų įrenginyje išsaugo nedideles teksto rinkmenas (slapukus) tam, kad pateiktų tinkamesnį turinį arba statistikos tikslais. Jūs galite išjungti slapukų naudojimą pakeisdami savo naršyklės nustatymus. Naršydami nepakeitę naršyklės nustatymų suteikiate mums leidimą išsaugoti šią informaciją jūsų įrenginyje.

Sutinku