Šančių paveldo dirbtuvės D.I.V.E. 09-11

Pagr. informacija

D.I.V.E. veikla prasidėjo nuo ekskursijos po Šančius su gide Rolanda Girskiene, kurioje dalyvavo 20 žmonių. Ekskursijos pradžioje Vegard Kaasen Engen supažindino dalyvius su D.I.V.E. metodikos informacinėmis lentelėmis ir paaiškino dalyviams kaip jas užpidyti ekskursijos metu, renkant informaciją apie vertingus objektus. Ekskursija vyko 2 val., o jos pabaiga buvo Kranto 18-osios g. arbatinėje "Veranda", kurioje toliau tęsėsi D.I.V.E. dirbtuvės. Jose buvo identifikuojamas, tiriamas, interpretuojamas ir vertinamas Šančių kultūros paveldas. Kiekvienas dalyvis pasirinko sau mielą ir reikšmingą Šančių architektūros objektą, kuris dar nėra įtrauktas į saugotinų objektų sąrašą. Dirbtuvėse buvo atskleidžiamas individualus požiūris į vertinguosius rajono objektus, kurie galėtų tapti oficialiu rajono kultūros paveldu. Informaciją apie šiuos objektus buvo sisteminama naudojantis D.I.V.E. metodu. 8 valandas vykusiose dirbtuvėse buvo išrinkti trys vertingieji Šančių objektai - buvusio kino teatro "Taika" teritorija, sinagoga ir poetės Degutytės namas. Kiti dalyviai didelę vertę suteikė rajono erdvinei struktūrai, medinei architektūrai bei rajono dvasiai: https://vimeo.com/607741637

Dirbtuvėse dalyvavo 21 dalyvis, 1 vadovas, 2 vertėjos. Trukmė - 8 val.

D.I.V.E. reikšmė:

Apibūdink: ką aš stebiu savo pojūčiais (t. y. regėjimu, garsu, lytėjimu, skoniu, kvapu)? Tai yra neutralūs, objektyvūs, patikrinami faktai.

Interpretuok: kodėl man tai yra vertinga, ką aš manau apie tai, ką pastebiu (t. y. kas, ką, kada, kur, kodėl, kaip)? Atskleisk subjektyvias, asmenines mintis ir nuomonę. Būk kaip detektyvė - naudok aprašymus ir pabandyk kelti hipotezę apie objektą.

Vertink: kurie šio objekto elementai turi didžiausią vertę? Ar šie elemantai gali vystytis ir keistis? Pasikalbėk apie tai su šios srities žinovu (asmeniu, kuris yra kultūros atstovas arba su kuo nors, kas geriau supranta situaciją). Paklausk kelių žinovų nuomonės, nes jie gali pateikti daugybę požiūrių, patikimos informacijos ir (arba) daugiau konteksto apie tai, ką stebite.

Įgalink: pateik konkrečius pasiūlymus kaip turėtų būti nustatomi ir stiprinami rajono istoriniai bruožai ir ištekliai. Apibrėžk galimą kultūros paveldo objektų sritį ir veiksmų strategiją, pasiūlyk konkrečias valdymo ir plėtros priemones.

Dirbtuvių vadovas - Vegard Kaasen Engen, archeologas ir edukatorius, šiuo metu dirbantis Bodo savivaldybėje kultūros paveldo skyriuje. Jis yra atsakingas už D.I.V.E. proceso įgyvendinimą Bodo mieste. Užsiėmimas bus verčiamas iš anglų į lietuvių k.

Šis renginys yra rajono kultūros šventės "Šančinės" ir projekto "Genius loci: urbanizacija ir pilietinė bendruomenė" dalis. Projektą finansuoja EEE ir Norvegijos finansiniai mechanizmai.

Vedėjai
vegard photo.jpg Vegard Kaasen Engen

Data: 2021 m. rugsėjo 11 d.

Laikas: 14:00 (EEST)

Vieta: Šančiai, Kranto 18-oji g. 11, Kaunas

Organizatoriai

Vaizdo įrašas

Pavadinimas: Šančių dvasia

Ši svetainė jūsų įrenginyje išsaugo nedideles teksto rinkmenas (slapukus) tam, kad pateiktų tinkamesnį turinį arba statistikos tikslais. Jūs galite išjungti slapukų naudojimą pakeisdami savo naršyklės nustatymus. Naršydami nepakeitę naršyklės nustatymų suteikiate mums leidimą išsaugoti šią informaciją jūsų įrenginyje.

Sutinku