Šančių žemėlapiai

Sprendžiant nedarnios ir vietinių gyventojų interesus pažeidžiančios urbanizacijos problemą, sukūrėme interaktyvius Kauno miesto Šančių rajono žemėlapius, kurie įgalina piliečius tiesiogiai dalyvauti demokratiškame miesto kūrimo procese. Trys interaktyvūs „Atminties“ , „Dabarties“ ir „Gamtos“ žemėlapiai buvo atviri ir vietos gyventojų pildomi 2020-2022 metais. Sukaupėme virš 1000 vartotojų įrašų su vaizdo ir teksto duomenimis apie rajono praeitį ir dabartį. Ketvirtas interaktyvus „Pasiūlymų“ žemėlapis buvo atviras 2023 metais ir per tris mėnesius sukaupė virš 240 vartotojų įrašų. Šių duomenų pagrindu KTU mokslininkai iš Statybos ir architektūros fakulteto atliko tyrimus, kurie pasitarnavo Šančių urbanistinės vizijos kūrimui. Mokslininkų išvados yra pateiktos šios svetainės meniu juostoje „Žemėlapių tyrimas“.

Žemėlapių kūrimo veikla buvo įgyvendinta projekto „Genius loci: urbanizacija ir pilietinė bendruomenė“ metu 2020-2023 m.

Įtraukus Kauno miesto Šančių rajono planavimas

2022 metais už interaktyvių žemėlapių sukūrimą ir panaudojimą, Šančių bendruomenė buvo apdovanota Naujojo europinio bauhauzo premija.

Žemėlapius kūrė Šančių bendruomenė, Kauno technologijos universitetas bei Baltijos aplinkos forumas BEF.

Dirbtuvės

Įgyvendinome 28 žemėlapių kūrimo dirbtuves su Šančių rajono vaikais, jaunimu, suaugusiais bei negalią turinčiais žmonėmis, kurių metu sukaupėme duomenis apie Šančius. Dirbtuvėse dalyvavo 338 suaugusių žmonių, 697 vaikų ir jaunimo grupės žmonių, 20 negalią turinčių žmonių. Iš viso - 1055 žmonės. Dirbtuvių rezultatų apibendrinimas yra pateiktas šios svetainės meniu juostoje „Dirbtuvių rezultatai“.

ktu

Lemiamą vaidmenį formuojant žemėlapių idėją suvaidino projekto „Genius loci: urbanizacija ir pilietinė bendruomenė“ partneris - Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakultetas.

242046696_220466910123612_8368886834086133907_n

Projektą „Genius loci: urbanizacija ir pilietinė bendruomenė“ finansavo EEE ir Norvegijos finansiniai mechanizmai.

Pryzm - Bauhaus 126

sanciubendruomene.lt svetainę kūrė Carolina Pailhe, Barbara Ackermann ir Naglis Jonaitis.

Ši svetainė jūsų įrenginyje išsaugo nedideles teksto rinkmenas (slapukus) tam, kad pateiktų tinkamesnį turinį arba statistikos tikslais. Jūs galite išjungti slapukų naudojimą pakeisdami savo naršyklės nustatymus. Naršydami nepakeitę naršyklės nustatymų suteikiate mums leidimą išsaugoti šią informaciją jūsų įrenginyje.

Sutinku