Ankstesnė Kita

Kauno pirmasis karinis miestelis, vad. Žemųjų Šančių kareivinėmis (Unikalus objekto kodas 26902)

Informacija apie objektą:

Ištrauka iš Straipsnio " Ž. Šančių karinis miestelis: ką pasakoja seniau čia veikę apie 400 karinių objektų ", SKIRMANTĖ JAVAITYTĖ; 2017/09/29, Šaltinis: https://kaunas.kasvyksta.lt/2017/09/29/kultura/z-sanciu-karinis-miestelis-ka-pasakoja-seniau-cia-veike-apie-400-kariniu-objektu/

"Mokslo monografijoje „Karo architektūra Lietuvos miestuose ir miesteliuose“ rašo Nijolė Steponaitytė, nuo 1886 m., per dešimtmetį Ž. Šančiuose pastatyti 365 įvairios paskirties statiniai, skirti kariams. Atsirado kareivinės, gyvenamieji puskarininkių ir karininkų šeimų namai, įgulos cerkvė ir kt. Dauguma statinių buvo iš raudonų plytų.

Kaip toliau monografijoje pažymi Kęstutis Zaleckis, Ž. Šančių karinį miestelį aiškiai galima suskirstyti į 3 zonas: sandėlių kompleksas su gyv. namais šalia Sandėlių gatvės (kompleksas užima 855 arus); toliau eina kareivinių kompleksas tarp A. Juozapavičiaus pr. ir Suomių gatvės (teritorija užima daugiau kaip 3,7 tūkst. arų) bei galiausiai – karininkų gyv. namai tarp A. Juozapavičiaus pr. ir Drobės gatvės (užima 930 arų). ".

Pastabos:

  • Kultūros vertybių registre informacija tikslinama;
  • "Atminties žemėlapyje" Kauno pirmasis karinis miestelio, vad. Žemųjų Šančių kareivinėmis, teritorijos ribos apytikslės.

Svarbos lygmuo:

Valstybės saugomas

Vertingų savybių tipas:

Informacija nepateikta

Detalus vertingų savybių aprašymas:

Informacija nepateikta

Paveldo tipas:

Materialus paveldas

Įvykio data:

XIX a. pabaiga

Objekto tipas:

Vietovė

Adresas:

Žemieji Šančiai, Kauno m. sav.

Informacijos šaltinis:

Raktažodžiai:

registruotas paveldas Žemieji Šančiai, nekilnojamasis , kultūros miestelis kareivinių
Grįžti į žemėlapį

Ši svetainė jūsų įrenginyje išsaugo nedideles teksto rinkmenas (slapukus) tam, kad pateiktų tinkamesnį turinį arba statistikos tikslais. Jūs galite išjungti slapukų naudojimą pakeisdami savo naršyklės nustatymus. Naršydami nepakeitę naršyklės nustatymų suteikiate mums leidimą išsaugoti šią informaciją jūsų įrenginyje.

Sutinku