Ankstesnė Kita

Griovių ir šlaitų miškai 9180*

Apsaugos statusas:

Buveinė yra įtraukta į Buveinių direktyvos II priedą kaip prioritetinė buveinė, kuriai reikalinga sustiprinta apsauga

Aprašymas:

Upių, upelių gilių slėnių ir ežerų stačiuose šlaituose bei griovose aptinkami rūšių turtingi klevų, guobų, liepų miškai, įsikuriantys normalaus ir laikinai perteklinio drėgnumo trąšiose ir vidutiniškai derlingose augavietėse ant karbonatingų, drėgmei laidžių priemolio ar molio, kartais žvyro dirvožemių. Šie miškai pasižymi vešliu žolynu. Šio tipo natūralios buveinės upių ir upelių gilių slėnių, paežerių stačiuose šlaituose ir griovose paprastai užima nedidelius plotelius. Didesnių plotų pasitaiko didžiųjų šalies upių slėniuose.

Didelė grybų, kerpių, samanų ir žolinių augalų rūšių įvairovė. Medynai dažniausiai dviardžiai, su gausiu krūmų ir turtingu rūšimis žolinės augalijos ardu. Šiems miškams įvairiame šlaito aukštyje ir ekspozicijoje yra būdinga aplinkos sąlygų įvairovė: didesnė santykinė oro drėgmė, specifinis šilumos rėžimas; šlaituose esantys dirvožemio drėgmei laidūs horizontai formuoja taip pat didesnės bet ne perteklinės drėgmės sąlygas. Šlaito apačioje formuojasi vėsus ir drėgnas mikroklimatas.

Informacijos šaltinis:

Rašomavičius V. EB svarbos natūralių buveinių inventorizavimo vadovas. Gamtos tyrimų centras. 2012. Vilnius

Grįžti į žemėlapį

Ši svetainė jūsų įrenginyje išsaugo nedideles teksto rinkmenas (slapukus) tam, kad pateiktų tinkamesnį turinį arba statistikos tikslais. Jūs galite išjungti slapukų naudojimą pakeisdami savo naršyklės nustatymus. Naršydami nepakeitę naršyklės nustatymų suteikiate mums leidimą išsaugoti šią informaciją jūsų įrenginyje.

Sutinku