Ankstesnė Kita

Skroblynai 9160

Apsaugos statusas:

Buveinė yra įtraukta į Buveinių direktyvos II priedą, ši teritorija yra įtraukta į saugomų teritorijų „Natura 2000 tinklą“

Aprašymas:

Priskiriami plačialapių ir mišrūs miškai su skroblais, įsikuriantys ant normalaus drėgnumo priesmėlio ir žvyro ar higromorfinių molio ir priemolio dirvožemių. Šios buveinės gali užimti įvairaus trofiškumo augimvietes: nuo mezotrofinių iki eutrofinių. Skroblynų medynas dviardis. Antrame arde, be dažniausiai vyraujančių skroblų, gausiai auga ąžuolai, liepos, eglės, nemaža ir klevų, guobų, o drėgnesnėse augavietėse – uosių priemaiša. Kartais šių rūšių medžiai medyne gali vyrauti. Pačiose skurdžiausiose augavietėse medžių arde pasitaiko ir pušys. Regeneracijos metu gausią dalį gali sudaryti beržai ir drebulės. Būdingas negausus rūšių krūmų ardas. Žolyne vyrauja su plačialapiais miškais susijusios žolės. Būdingi pavasariniai efemeroidai.

Informacijos šaltinis:

Rašomavičius V. EB svarbos natūralių buveinių inventorizavimo vadovas. Gamtos tyrimų centras. 2012. Vilnius

Grįžti į žemėlapį

Ši svetainė jūsų įrenginyje išsaugo nedideles teksto rinkmenas (slapukus) tam, kad pateiktų tinkamesnį turinį arba statistikos tikslais. Jūs galite išjungti slapukų naudojimą pakeisdami savo naršyklės nustatymus. Naršydami nepakeitę naršyklės nustatymų suteikiate mums leidimą išsaugoti šią informaciją jūsų įrenginyje.

Sutinku