Ankstesnė Kita

Vidutinis margasis genys

Rūšies lotyniškas pavadinimas:

Dendrocopos medius

Apsaugos statusas:

Rūšis įrašyta į Paukščių direktyvos II priedą, jai turi būti taikomos specialios apsaugos priemonės, susijusios su jų buveine, siekiant užtikrinti jų išlikimą ir dauginimąsi jų paplitimo zonoje.

Aprašymas:

Panašus į didįjį margąjį genį, bet mažesnis. Kūno ilgis 22 cm, sveria apie 60 g. Patino viršugalvis iki pakaušio raudonas, patelės raudona dėmė mažesnė, matinė, baltos dėmės ant pečių siauros. Apatinė dalis palšva ir gelsva, pauodegys rausvas, šonai dryžuoti. Skruostų margumas nesiekia snapo. Juoda nugara. Snapas ir kojos tamsiai pilki. Rainelė raudonai ruda. Patelė panaši į patiną, bet jos viršugalvyje raudona dėmė mažesnė. Jaunikliai blankesnių spalvų, jų viršugalvis rausvas. Laikosi pavieniui ir poromis, dažnai kopinėja šakomis.

Gyvena nedideliuose lapuočių miškuose, parkuose, soduose. Peri savo įsikaltame uokse. Minta vabzdžiais, jų lervomis.

Informacijos šaltinis:

Grįžti į žemėlapį

Ši svetainė jūsų įrenginyje išsaugo nedideles teksto rinkmenas (slapukus) tam, kad pateiktų tinkamesnį turinį arba statistikos tikslais. Jūs galite išjungti slapukų naudojimą pakeisdami savo naršyklės nustatymus. Naršydami nepakeitę naršyklės nustatymų suteikiate mums leidimą išsaugoti šią informaciją jūsų įrenginyje.

Sutinku